• Nauka Jazdy Szczecin

  Nauka Jazdy Szczecin

  Najlepsza szkoła nauki jazdy w mieście :)

Pytania i odpowiedzi

Ciekawostki dla osób ubiegających się o zdobycie prawa jazdy


 • Od kiedy można zacząć szkolenie na prawo jazdy kat.B?
 • > Szkolenie można zacząć w wieku 17 lat i 9 miesięcy. Oczywiście za zgodą rodziców lub prawnych opiekunów. Egzamin państwowy można zdawać w wieku 17 lat 11 miesięcy. Prawo jazdy otrzymujemy po ukończeniu 18 lat.
 • Co to jest profil kandydata na kierowcę (PKK)?
 • > PKK to 20 cyfrowy numer wydawany przez Starostwo, uprawniający do rozpoczęcia szkolenia. Do uzyskania tego profilu potrzebny jest: wniosek do Urzędu, jedno zdjęcie, orzeczenie lekarskie, opcjonalnie zgoda rodziców. W Auto Teście badania lekarskie odbywają się na miejscu. Wszystkie niezbędne dokumenty wypełniamy razem z Wami na spotkaniu organizacyjnym. Wystarczy więc zrobić zdjęcie i złożyć dokumenty do Urzędu zgodnego z miejscem zamieszkania.
 • Jakie dodatkowe koszty poniesie kursant, aby uzyskać prawo jazdy?
 • > Po zakończonym szkoleniu w naszej firmie zapisujecie się na egzamin państwowy. Koszt egzaminu to 170 zł. Część teoretyczna kosztuje 30 złotych, a praktyczna 140 złotych. W przypadku niezaliczenia części teoretycznej pieniądze za część praktyczną nie przepadają. Po zdanym egzaminie państwowym należy uiścić opłatę w Starostwie za dokument „PRAWO JAZDY”. Koszt dokumentu to 100 złotych i 50 groszy
 • Jakie pojazdy są na egzaminie na prawo jazdy?
 • > Do grudnia 2017 w  WORD w Szczecinie egzaminy państwowe na kat. B odbywają się na pojazdach hyundai I 20. Nasza szkoła posiada pięć takich pojazdów. Dodatkowo oferujemy podstawienie naszego pojazdu na egzamin państwowy. Możesz uczyć się i zdawać na tym samym pojeździe!
 • Jak wygląda egzamin państwowy na prawo jazdy kategorii B?
 • Egzamin państwowy składa się z dwóch części.:
  > Część teoretyczna polega na rozwiązaniu testu, który zawiera 20 pytań z zakresu ogólnych przepisów ruch drogowego i 12 pytań specjalistycznych. Aby uzyskać wynik pozytywny należy zdobyć 68 punktów na 74 możliwych. Testy składają się z pytań jednokrotnego wyboru i są one różnie punktowane, proporcjonalnie do ich trudności. Raz zdany egzamin teoretyczny jest ważny bezterminowo.
  > Część praktyczna składa się z dwóch etapów. Pierwszy odbywa się na placu manewrowym i zawiera: wskazanie wylosowanych świateł i płynów, jazdę pasem ruchu do przodu i do tyłu (tzw. jazda po łuku) i ruszanie do przodu na wzniesieniu, przy użyciu hamulca ręcznego.
  > Drugi etap to jazda w ruchu drogowym. Polega ona na wykonaniu wszystkich zadań egzaminacyjnych zawartych w arkuszu egzaminacyjnym. Pozytywny wynik egzaminu uzyskujemy wtedy, jeśli nie stworzymy zagrożenia w ruchu drogowym, oraz nie popełnimy dwukrotnie błędu w tym samym zadaniu egzaminacyjnym.
  Podczas egzaminu państwowego jest również oceniana technika jazdy i eco driving.

Auto Test Nauka Jazdy Szczecin

Nauka Jazdy AUTO TEST jest z Wami już 25 lat!

Specjalnie dla Was podstawiamy nasze pojazdy na egzamin państwowy prawa jazdy.
Uczysz się i zdajesz egzamin z prawka dokładnie w tym samym aucie :)