• Nauka Jazdy Szczecin

  Nauka Jazdy Szczecin

  Najlepsza szkoła nauki jazdy w mieście :)

Mity o nauce jazdy

Rozwiewamy stereotypy o szkołach jazdy


 • Kurs na prawo jazdy jest drogi
 • > Faktem jest, że kwota powyżej 1500 zł, to konkretny wydatek, ale warto potraktować to jako inwestycję w siebie. W obecnych czasach posiadanie prawa jazdy jest nieodzowne, przydaje się nie tylko w życiu prywatnym, ale także zawodowym. Daje niezależność i ułatwia życie. Same plusy :)
 • Kurs na prawo jazdy to przygotowanie przede wszystkim do egzaminu. “Jeździmy po trasach egzaminacyjnych”.
 • > Porządny  kurs na prawo jazdy nie polega na wyuczeniu określonych tras, tylko i wyłącznie po to, aby zdać egzamin i dostać „prawko”. Jego zadaniem jest przede wszystkim przygotowanie kursanta, do sprawnego poruszania się po drogach i umiejętnej rekcji w różnych sytuacjach. Jazdy „z głową” i właściwego interpretowania przepisów oraz kultury na drodze. Osoba, która posiądzie te umiejętności bez problemu poradzi sobie z egzaminem.
 • Szkoły jazdy niczym się od siebie nie różnią. Wszystkie szkolą tak samo.
 • > Szkół z nauką jazdy jest wiele i powoduje to, że chcąc zwabić potencjalnych kursantów obniżają ceny, co niestety często odbija się to na słabszej jakości szkolenia. Aby szkoła mogła być uznawana za godną polecenia musi zachować wysoki poziom nauczania, zapewniać dobre materiały i zatrudniać profesjonalnych instruktorów, którzy kształcą w różnych warunkach. To także zapewnienie pojazdów bezpiecznych i w dobrym stanie technicznym. Warto oprzeć się na opinii osób, które przeszły kurs w danej szkole.
 • Kurs na Prawo jazdy musi być przeprowadzany na samochodzie identycznym jak podczas egzaminu.
 • > To nieprawda, ale faktem jest, że kursanci pewniej się czują podczas egzaminu w samochodzie, który już poznali. I nie chodzi tu tylko o markę i model, ale ten konkretny samochód, w którym uczyli się jeździć. Niektóre szkoły - w tym Auto Test - posiadają pojazdy, które przystosowano do egzaminowania i wyposażone są w kamerkę.
 • Zgaśnięcie silnika  przy ruszaniu skutkuje  przerwaniem egzaminu.
 • > To częsty błąd pojawiający się w trakcie egzaminu na prawo jazdy. Dla dodania otuchy powiemy, że przydarza się to nawet kierowcom z wieloletnią praktyką. Najczęściej jest wynikiem nerwów, a nie braku przygotowania czy słabych umiejętności. W rozporządzeniu odnoszącym się do przebiegu egzaminu wskazano błędy, które skutkują natychmiastowym jego przerwaniu, jednakże na liście nie znalazło się zgaśnięcie silnika podczas ruszania. Warto zachować zimną krew w takiej sytuacji, ponieważ znaczenie może mieć zachowanie kursanta, któremu się to przydarzy. Jeśli pokaże, że potrafi od razu zareagować i będzie dobrze radził sobie za kierownicą, to błąd taki jest uznawany za niebyły. Inna rzecz, jeśli błąd ten się powtórzy lub wiąże się ze stworzeniem zagrożenia na drodze. W takiej sytuacji egzamin zakończy się wynikiem negatywnym.
 • Z egzaminatorem  i tak nie wygrasz
 • > Obowiązkiem egzaminatora jest uczciwość i obiektywizm, a o jego rzetelność mają troszczyć się kamery zamontowane w samochodzie egzaminacyjnym. Jeśli uważasz, że egzaminator oblał cię bezpodstawnie, masz prawo złożyć odwołanie od wyniku egzaminu. W takiej sytuacji dowodem w sporze będzie nagranie  z kamery. Niestety w niektórych ośrodkach egzaminacyjnych auta mają kamery o słabej jakości i nagranie może być niewystarczające aby rozstrzygnąć spór. Jednakże, jeśli ktoś jest pewien swoich racji, powinien złożyć skargę i starać się dojść swoich praw. Skargi te mogą być również sygnałem dla dyrekcji WORDów, dzięki któremu dowiedzą się o ewentualnych nieprawidłowościach, co może przyczynić się do podjęcia działań.
 • Egzaminator może wydawać złośliwe komendy na egzaminie
 • > Umyślne wprowadzenie w błąd egzaminowanej osoby, czyli np. polecenie zaparkowania w miejscu niedozwolonym lub wjazd w ulicę z zakazem poruszania się, to rzeczy o których dużo się mówi i których obawiają się kursanci. Czy rzeczywiście takie przypadki mają miejsce? Zgodnie z przepisami egzaminatorom nie wolno stosować takich praktyk i wprowadzać w błąd kursantów. Jeżeli tak się stanie i będzie to powodem niezaliczenia egzaminu, masz prawo odwołać się od takiego wyniku.
 • Kursu i egzaminu nie warto robić podczas zimy
 • > Większość osób rezygnuje ze zrobienie kursu i przystąpienia do egzaminu na prawo jazdy jesienią lub zimą, z obawy przed złymi warunkami pogodowymi. Trzeba jednak pamiętać, że prędzej czy później i tak nastanie konieczność prowadzenia auta przy złej pogodzie. Zrobienie kursu w tym czasie to okazja, aby nauczyć się jeździć  w deszczu, przy osłabionej widoczności czy śliskiej nawierzchni. To dobra lekcja, która będzie w późniejszym czasie procentować. Ponadto paradoksalnie, sam egzamin może okazać się łatwiejszy, ponieważ przy słabych warunkach pogodowych wszyscy kierowcy jeżdżą uważniej, co dla zdającego może okazać się dużym ułatwieniem.  Co więcej wzmaga się koncentracja i czujność, co wpłynie na poprawność jazdy i może przynieść tylko dobre efekty.
 • Podczas egzaminu najlepiej jeździć bardzo wolno
 • > To błędne myślenie. Fakt, że łatwiej wtedy zorientować się w sytuacji na drodze i dostrzec znaki, a tym samym uniknąć błędu. Jednak nie na tym rzecz polega. Zbyt wolna jazda nie przekona egzaminatora, do tego że dasz sobie radę na drodze. Nadmierne spowalnianie i tamowanie ruchu to błąd.
  Wszystkim kursantom życzymy powodzenia!

Auto Test Nauka Jazdy Szczecin

Nauka Jazdy AUTO TEST jest z Wami już 25 lat!

Specjalnie dla Was podstawiamy nasze pojazdy na egzamin państwowy prawa jazdy.
Uczysz się i zdajesz egzamin z prawka dokładnie w tym samym aucie :)